SUSRET S KNJIŽEVNICIMA

U petak, 3. svibnja 2024. godine, učenice Ljupka Leaković i Melani Đurčinović iz 5.a su u pratnji učiteljice Nevenke Bertić i knjižničarke Karmele Babić sudjelovale u susretu s književnicima Julijanom Matanović i Pavlom Pavličićem.
Susret je bio organiziran u Osnonoj školi Siniše Glavaševića u Vukovaru kao zadnja aktivnost u sklopu eTwinning projekta A SAD ČITAM 3!
Nakon kratke prezentacije o književnicima, koju su napravili učenici škole domaćina, književnici su odgovarali na pitanja publike, učenika iz drugih škola. Bilo je zanimljivo saznati kako književnici za grad u kojem bi živjeli, umjesto očekivanih nekih svjetskih metropola, biraju naše, slavonske gradove, Osijek ili Vukovar kao gradove za život „po mjeri“.
Dok je Julijana, kao učenica bila odlična i voljela čitati bajke, priče i kasnije romane, Pavličić je rekao kako u njegovo doba nije bilo lektire u današnjem obliku.
Pavličić je napisao preko stotinu književnih djela, ali kao dječarcu, učeniku njihovih godina, najdraži predmet mu je bila tadašnja fiskultura (danas tjelesna i zdravstvena kultura).
Za kraj druženja je priređen kahoot kviz o svemu onome što smo čuli tijekom susreta. Bilo je napeto do samog kraja. Naše Ljupka i Melani su zauzele četvrto i peto mjesto.
Bio je ovo jedan zanimljiv susret.

Karmela Babić