Škola je dužna omogućiti ostvarivanje prava na pristup informacijama koje posjeduje i kojima raspolaže. Radi ostvarivanja prava na pristup informacijama škola je imenovala službenika za informiranje. Služenik za informiranje je ovlašten javno iznositi informacije koje posjeduje i kojima raspolaže škola u skladu sa Zakonom o ustanovama, Zakonom o pravu na pristup informacijama, Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i drugim zakonima.

Škola je donijela i Pravilnik o pravu na pristup informacijama, kojime se određuju uvjeti pod kojima ovlaštenik prava na informaciju ostvaruje svoje pravo na pristup informacijama koje posjeduje i kojima raspolaže naša škola.

Na ovoj stranici se nalaze obavijesti o načinu ostvarivanja prava na pristup informacijama i ponovnoj uporabi informacija, kontakt-podaci službenika za informiranje, način podnošenja zahtjeva i obrazac zahtjeva.

PODACI O TIJELU JAVNE VLASTI I SLUŽBENIKU ZA INFORMIRANJE:

Osnovna škola fra Bernardina Tome Leakovića

OIB 19696147706
Naziv tijela javne vlasti O. Š. fra Bernardina Tome Leakovića
Adresa (ulica i broj) Braće Radića 38 a
Poštanski broj 32275
Sjedište (općina ili grad) Bošnjaci
Broj telefona 032 / 845-502
Internet stranica tijela javne vlasti www.os-btleakovica-bosnjaci.skole.hr
E-mail tijela javne vlasti ured@os-btleakovica-bosnjaci.skole.hr
Službenik za informiranje – ime i prezime Darko Pušeljić
Službenik za informiranje – broj telefona 032 / 845-502
Službenik za informiranje – e-mail ured@os-btleakovica-bosnjaci.skole.hr

Službenik za informiranje:

– obavlja poslove rješavanja pojedinačnih zahtjeva

– obavlja poslove redovitog objavljivanja informacija

– unaprjeđuje način prikupljanja, obrade, klasifikacije, čuvanja i objavljivanja informacija koje su sadržane u službenim ispravama koje se odnose na unutarnji ustroj škole

– pomaže podnositeljima zahtjeva u svezi s ostvarivanjem prava na pristup informacijama

– vodi upisnik o zahtjevima, postupcima i odlukama o ostvarivanju prava na pristup informacijama

Osnovna škola fra Bernardina Tome Leakovića osigurava pravo na pristup informacijama:

– neposrednim uvidom u spise

– davanjem priopćenja

– davanjem usmenih i pisanih odgovora na zaprimljene zahtjeve

Pravo na pristup traženim informacijama omogučit će se na osnovi podataka koje posjeduje i kojima raspolaže Osnovna škola fra Bernardina Tome Leakovića, Bošnjaci.

Zahtjev za pristup informaciji može se podnijeti u pisanom (fax, pošta, elektronička pošta) ili na zapisnik u usmenom obliku na za to predviđenom obrascu (“Zahtjev za pristup informacijama” – u prilogu). U slučaju nepotpunog ili nerazumljivog zahtjeva, škola će pozvati na ispravak istoga u roku od tri dana. U tom slučaju škola je dužna navesti zbog čega je zahtjev ocijenjen kao nepotpun i/ ili nerazumljiv. Ako se zahtjev u roku od tri dana ne ispravi na odgovarajući način, škola će zahtjev rješenjem odbaciti kao nepotpun ili nerazumljiv. Rješenje mora biti obrazloženo. Zahtjev je nepotpun ako ne sadrži sve potrebne podatke, a nerazumljiv ako se na temelju podataka u zahtjevu ne može odrediti na koju se informaciju zahtjev odnosi. Škola je dužna omogućiti pristup informaciji najkasnije u roku od 15 dana od dana podnošenja zahtjeva. U nekim slučajevima rok se može produžiti za još 15 dana: ako se informacija mora tražiti izvan škole, ako se zahtjev odnosi na veći broj različitih informacija. O produženju roka škola će u roku od 8 dana dati obavijest o produženju roka, u kojoj će navesti razloge. Škola je dužna donijeti obrazloženo rješenje u pisanom obliku kojim odbija zahtjev. Protiv rješenja može se izjaviti žalba u roku od 8 dana od dana primitka rješenja. O žalbi odlučuje škola, najkasnije u roku od 15 dana od dana podnošenja žalbe.

Škola ima pravo na naknadu stvarnih materijalnih troškova prema Kriterijima za određivanje visine naknade stvarnih materijalnih troškova i troškova dostave informacija (NN 12/14, NN 141/22).