Srednje škole

Srednje škole u Županji

Srednje škole u Slavonskom Brodu:

Srednje škole u  Vinkovcima

Srednje škole u Vukovaru

Srednje škole u Novoj Gradiškoj

Srednje škole u Đakovu:

Srednje škole u Osijeku

Učenici se i ove godine prijavljuju i upisuju u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./ 2024. elektroničkim načinom preko mrežne stranice Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (u daljnjemu tekstu: NISpuSŠ) https://srednje.e-upisi.hr, a na temelju natječaja za upis koji raspisuju i objavljuju škole.

Prezentaciju s roditeljskog sastanka održanog 5.6.2023. možete pogledati OVDJE.

Objavljene su detaljne upute kroz upisni proces za kandidate,  razne infografike i hodogrami … na mrežnoj stranici https://srednje.e-upisi.hr/ u rubrici Korisničke upute.

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./ 2024.

Obavještavamo vas da je objavljena Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./ 2024. Odluka je dostupna ovdje.

Prijave kandidata u NISpuSŠ počele su u ponedjeljak, 29. svibnja 2023. godine u 8:00 sati. U prvoj fazi prijava kandidati još nemaju mogućnost odabira obrazovnih programa po školama. Prijava obrazovnih programa bit će moguća od 28. lipnja 2023. godine.

S obzirom na važnost zdravstvenih preduvjeta za upis u srednju školu, molimo sve učenike i njihove roditelje/ skrbnike da se dobro upoznaju sa zdravstvenim preduvjetima potrebnim za upis u određeni obrazovni program.

13.6.2023. godine smo dobili raspored pregleda učenika za ishođenje Liječničke svjedodžbe u ambulanti medicine rada, a prije upisa u srednje strukovne i tehničke škole. Učenici naše škole trebaju doći na pregled u četvrtak, 6. srpnja 2023. od 10:00 do 13:00 sati. Na pregled je potrebno donijeti osobnu iskaznicu, potvrdu liječnika obiteljske medicine o (ne)postojanju kroničnih bolesti, psihičkih bolesti i bolesti ovisnosti, a ukoliko učenik ima neku kroničnu bolest, potrebno je donijeti medicinsku dokumentaciju o tome. Cijena pregleda je 30,00 EUR. Treba se pridržavati rasporeda, a u slučaju promjene ili spriječenosti nazvati na broj 032/831-716.

Pravilnikom o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole utvrđuju se zajednički, dodatni i posebni elementi i kriteriji za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole u Republici Hrvatskoj.

Napominjemo da je 6. srpnja 2023. godine krajnji rok za dostavu i unos dokumenata kojima učenici ostvaruju dodatna prava za upis, što uključuje:

– stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje za učenike sa zdravstvenim teškoćama te

– potvrde za učenike koji žive u otežanim uvjetima obrazovanja uzrokovanim nepovoljnim ekonomskim, socijalnim te odgojnim čimbenicima.

RAZREDNI ODJELI ZA SPORTAŠE

Obavijest učenicima koji se upisuju u razredne odjele za sportaše da je od 29. svibnja 2023. godine počeo teći rok za iskazivanje interesa za upis u razredne odjele za sportaše u NISpuSŠ-u.

Ako zainteresirani učenici u zadanom roku od 29. svibnja do 9. lipnja 2023. ne iskažu interes, neće biti u mogućnosti ostvariti bodove za upis u razredne odjele za sportaše te se neće moći upisati u razredne odjele za sportaše.

Podsjećam na važne datume vezane uz ljetni upisni rok:

10.7.2023.: objava konačne ljestvice poretka.

10.7.2023. – 13.7.2023.: dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja srednje škole:
1) Upisnica (obvezno za sve učenike) – dostavlja se elektronički putem (srednje.e-upisi.hr) ili dolaskom u školu na propisani datum
2) Potvrda liječnika školske medicine – dostavlja se putem elektroničke pošte na e-adresu srednje škole ili dolaskom u školu na propisani datum i
3) Potvrda obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada – dostavlja se putem elektroničke pošte na e-adresu srednje škole ili dolaskom u školu na propisani datum.
Točan datum zaprimanja dokumenata dolaskom u školu objavljuje se na mrežnim stranicama i oglasnim pločama (srednjih) škola.

Ispis Upisnica za učenike koji nemaju mogućnost iste ispisati kod kuće bit će moguć i u školi: 11.7.2023. i 12.7.2023., od 8:00 do 12:00 sati u holu. Napominjemo da se učenici moraju prijaviti u sustav NISpuSŠ svojim podacima jer jedino tako mogu dohvatiti i ispisati Upisnicu. Upisnicu zatim trebaju potpisati kandidat i roditelji te ju dostaviti srednjoj školi koju upisuju elektroničkim putem (srednje.e-upisi.hr) ili dolaskom u školu na propisani datum.