Areta Ćurković – Sve uloge jedne žene

Školska knjižničarka, gospođa Karmela Babić je u suradnji s gospodinom Antunom Lešićem, predstavnikom Odjela za kulturu Općine Bošnjaci, povodom Međunarodnog dana žena organizirala večer posvećenu ženama u potkrovlju Šumarskog muzeja. Večer s podnaslovom Sve uloge jedne žene, sinoć je po treći puta, u potpunosti opravdala svoj naziv.

Bila nam je čast ugostiti iznimnu ženu, suprugu, majku, ali i kazališnu i filmsku glumicu Aretu Ćurković.

Razgovor s gospođom Aretom je vodila gospođa Karmela. Saznali smo koliko je glumica dala sebe Olgi (Kino Lika), Keki (Majstori), Aniti (Odmori se, zaslužio si), ali i drugim ženama čije je likove utjelovila. Koliko joj je važna podrška obitelji i prijatelja u onome što radi i čime se bavi.
Osim na filmu, serijama, dječjem kazalištu Aretu smo mogli vidjeti i u televizijskom showu Zvijezde pjevaju i Maestro.
Anegdote sa snimanja, s putovanja i samih priprema za određenu ulogu opisala je na sebi svojstven i vrlo komičan način.

Ispunjeni zadovoljstvom, oduševljeni jednostavnošću kojom Areta komunicira obilježili smo još jedan dan posvećen ženama.