Susret s književnicom

Voditeljica Narodne knjižnice i čitaonice Bošnjaci, Nevenka Nedić, organizirala je susret učenika četvrtog razreda s književnicom Miom Jozić iz Nuštra, koja im je predstavila svoju slikovnicu o vukovarskom vodotornju „Dotakni nebo“. Učenicima je to bio prvi susret s nekim književnikom…

Slikovnica „Dotakni nebo“ nosi poruke najmlađima da je za Vukovar došlo neko bolje i ljepše vrijeme, da trebamo biti ponosni na ono što je proživio i preživio i da se želje ostvaruju ako vjerujemo u njih.

U susret nas je uvela Nevenka Nedić pa se zatim književnica Mia Jozić predstavila i ispričala ponešto o sebi: zašto je postala spisateljica, kada je počela pisati, kako je nastala njezina prva slikovnica, gdje pronalazi inspiraciju za stvaranje… te je odgovarala na brojna pitanja učenika o njezinom stvaralaštvu.