« Travanj 2020 »

Obilježen Svjetski dan osoba s Down sindromom
Autor: Marko Kovačević, 25. 3. 2020.

Iako učenici nisu u školi, obilježili smo Svjetski dan osoba s Down sindromom; virtualno!

Obilježavanjem Svjetskog dana osoba s Down sindromom, koji se obilježava od 21. ožujka od 2006. godine, želimo upoznati svijet s ovim poremećajem i pri tomu potaknuti ljude na veće poštivanje prava ljudi s Downovim sindromom. Većim razumijevanjem i poboljšanjem njihovog položaja u društvu možemo poboljšati kvalitetu života osoba sa sindromom Down. Na taj dan ljudi diljem svijeta oblače  različite šarene čarape u znak podrške osobama s Downovim sindromom kako bi se odaslala poruka o potrebi što boljeg uključivanja osoba u društvo.

Simbolično, nose se rasparene čarape jer ih osobe s Downovim sindromom ne mogu upariti. Naši su učenici rado pružili podršku svim “Downovcima”, te su njima u znak podrške obukli vesele, šarene, rasparene čarape. Nekoliko fotografija govori u prilog tome, a ostale se mogu pogledati u našoj virtualnoj knjižnici u rubrici Izložbe! (poveznica za virtualnu knjižnicu se nalazi i u virtualnim učionicama učenika).

Pripremila: Sanja Herman-Žeravica, pedagoginja