« Listopad 2022 »

Ukupno: 761947
e-Dnevnik i potvrde o školovanju

Poštovani roditelji!

Naša škola je od školske godine 2015./ 2016. prešla na e-Dnevnik. Za pristup e-Dnevniku učenici mogu koristiti svoj AAI@EduHr elektronički identitet (podaci od CARNet-a, koje mogu dobiti u tajništvu škole; korisničko ime i lozinka). Roditelji se za pristup e-Dnevniku trebaju registrirati u sustavu e-Građani

Potvrdu o školovanju (statusu redovitog učenika) možete dobiti  i digitalnim putem preko poveznice e-Potvrde za učenike.

Na poveznicu se učenici prijavljuju svojim AAI identitetom (podaci kojima ulazite u e-Dnevnik) ili roditelji svojim pristupnim podacima u sustav e-Građani.

Prije generiranja potvrde učenik ili roditelj trebaju odabrati svrhu za koju im je potrebna potvrda.

– Potvrda ima elektronički pečat te je nije potrebno dodatno ovjeravati u školi. Učenici i roditelji preuzetu potvrdu mogu ispisati ili je mogu slati elektroničkim putem, ovisno o potrebama.

Ispričnice

Ovdje se nalazi model ispričnice kakve očekujemo da roditelji donose kada samostalno opravdavaju izostanak učenika s nastave. Ovo je model ispričnice; nije potrebno printati i ispunjavati tu ispričnicu, ali je važno da ispričnica sadrži sve podatke o izostanku kao u modelu.

Podsjećam na mogućnost opravdanja izostanka učenika s nastave od strane roditelja više puta godišnje, u trajanju do tri radna dana. Opravdanost izostanka s nastave zbog zdravstvenih razloga u trajanju duljem od tri radna dana uzastopno dokazuje se liječničkom potvrdom. Sve potvrde, liječničke i druge ispričnice kojima opravdavate izostanak učenika s nastave, roditelji su također dužni (su)potpisati.

Za izostanke roditelj može unaprijed tražiti odobrenje i to:

- u hitnim slučajevima usmeno od učitelja za izostanak s njegova sata;

- pisano od razrednika za izostanak do 3 radna dana, ravnatelja za izostanak do 7 radnih dana i učiteljskog vijeća za izostanak do 15 radnih dana.

Ispricnica.doc

Razgovori s učiteljima

Ovdje donosimo raspored termina kada možete doći na razgovor s učiteljima. Za sve termine izvan ovog rasporeda (ako niste u mogućnosti doći u to vrijeme) potrebno se je dogovoriti i najaviti pojedinom učitelju.

Dežurstvo učitelja

Dario Matan

Tanja Babić

Suzana Hudolin

Dežurni učitelji dolaze u školu ranije (netko od učitelja koji ima taj dan prvi sat), dočekuju učenike putnike, provode vrijeme pod odmorima s učenicima (osobito pod velikim odmorom), ispraćaju učenike na autobus (netko od učitelja koji imaju taj dan zadnji sat).

Na popisu dežurstva u predmetnoj nastavi učitelji su navedeni na način da je prvi na popisu odgovoran za doček učenika putnika, a zadnji na popisu za taj dan za odlazak (ispraćaj) učenika na autobus. Preostali dežurni učitelj pomaže ostalima.

Ravnatelj:

Marko Kovačević, prof.